Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

Dizel Partikül Filtresi Nedir ? Çevre dostu mekanik teknolojileri geliştirmek aslında insanlığın başlıca görevi olmalıdır. özellikle yakıt kaynaklı kirliliğin çevreye ve doğaya zarar vermemesi için geliştirilen “? Dilerseniz hep birlikte kısaca inceleyelim. (DPF) kısaltması ile bilinen dizel partikül filtresi adından da anlaşılacağı gibi dizel araçların egzozlarından çıkan gazın filtre edilmesinde kullanılıyor. Bilindiği gibi egzoz emisyon (CO) oranının yasal sınırlar içerisinde kalması bir zorunluluk ve bunu sağlayacak donanımın profesyonel düzeyde olması şarttır. Dolayısıyla belirli bir derecede yüksek ısıya maruz kalan bu özel filtre Silisyum Karbürü olarak nitelendirilen bir alaşımdan üretilerek maksimum dayanıklılık kazandırılıyor. Dizel Partikül Filtresi Birçok Fonksiyonu Aynı Anda Yürütüyor Elbette bu özel filtre sadece karbon monoksit zararlarını engellemekle kalmıyor. Aynı zamanda hidrokarbon (HC) Gazı içerisinde bulunan partikülleri de filtre ediyor. Dolayısıyla dizel partikül filtresinin çok amaçlı bir görev üstlendiğini söyleyebiliriz. Tabii bir de egzozdan dış ortama kurum püskürtmesinin engellenmesini de ilave edersek başlı başına çok fonksiyonlu bir filtre yapısı karşımıza çıkıyor. dış kaplaması soy metal olarak adlandırılan alaşımdan üretilen dizel partikül filtresi emisyon düzenlemesini ön-katalitik konvertör ile diğer bir Konvertör üzerinden sağlamaktadır. Dizel Partikül Filtresi Kendi Kendisini Temizleme Özelliğine Sahip Yüksek miktarda gaz çıkışı göz önüne alındığında çok uzun bir süre kullanılabilecek dayanıklılıkta bir filtre hangisidir? Denildiğinde akla ilk olarak dizel partikül filtresi geliyor. Çünkü bu filtrenin bazı markalarında kendi kendini temizleme özelliği bulunur. Kısaca 4 ana bölüm şeklinde tasarlanan filtre; Kaplanmış Dizel Partikül Filtresi Basınç boruları Ön Katalitik Konvertör (bkz. Katalitik Konvertör Nedir?) Ana dizel Oksidasyon Katalitik Konvertör Sistemleri ile donatılmıştır. Tabii bu noktada çok önemli bir hatırlatma yapalım. Filtre içerisinde Kükürt, Fosfor, Kül ve Kum gibi maddelerin tortu şeklinde birikmesi filtrenin bir bakıma işlerini yavaşlatacağından motorun performansında düşme görülebileceği unutulmamalıdır. Bazı markalarda içerisindeki tortu ve biriken katı tabakaları yakarak dışarı atabilen sistemler mevcut olduğundan bu tip bir filtre tercih etmeniz durumunda çok uzun bir dönem son derece verimli şekilde filtrenin kullanımı söz konusu olacaktır. Tabi tek kullanımlık filtre tercih ederseniz ekonomik ömrü dolduğunda yenisi ile değişilmesi gerekecektir. Hangi açıdan bakarsak bakalım doğanın ve çevrenin korunmasına büyük katkı sağlayan dizel partikül filtresi canlı yaşamını koruyan birinci derecede bir mekaniği temsil ediyor.Bizlere günün her saati telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Uyarı: Partikül Filtresi Dolu Sürmeye Devam Ediniz

Mesafeli Satış Sözleşmesi

BMW 325d E93 3.0 03/2007-02/2010 BMW 325d E92 3.0 M57N2 09/2006-02/2010 BMW 325d E90 3.0 ..
4.130,00₺
Vergiler Hariç: 4.130,00₺
DPF InformationJMJ:Bosal:EEC:OE:25184394Motorcode:C140,J300,J308,J309Vehicle Type:SUV,HATCHBACK,M..
4.130,00₺
Vergiler Hariç: 3.500,00₺
Partikül Filtre Temizleyici 500mlUygulama alanları : Dizel partikül filtre temizleyici üretimden kay..
118,00₺
Vergiler Hariç: 100,00₺
Açıklama:JMJ:JMJ1218AS:FD5045QOE:44612AA670,EPSU7000TAMotor Kodu:EE20ZAraç Tipi:Hatchback, SUVBu pa..
4.130,00₺
Vergiler Hariç: 3.500,00₺
FIAT Egea 500x JEEP Renegade - 1.6 2.0 Multijet Diesel Particulate FilterNEW ORİGİNAL51980584&n..
7.670,00₺
Vergiler Hariç: 6.500,00₺
Varex Susturucu - Remote Controller Yeni
VAREX ™ Egzoz, hem stok susturucunun tasarımını hem de performans susturucuyu tek bir kompakt ün..
1.416,00₺
Vergiler Hariç: 1.200,00₺
Chevrolet Aveo Kalos Katalitik Konvertör 96417179,96536865Chevrolet     Aveo Stufenhe..
1.180,00₺
Vergiler Hariç: 1.000,00₺
Diesel Particulate Filter Açıklama:JMJ: Euronorm: Euro5OE: 9C3Z5H221B9C3Z5H221A Motorcode:  ..
6.500,00₺
Vergiler Hariç: 6.500,00₺
6527117 SKODA FABIA (542) 1.2 TDI 201005 - 201412 55 75 1199 Hat..
295,00₺
Vergiler Hariç: 250,00₺
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MADDE 1 - TARAFLAR


1.1 – SATICI


Ünvanı                  : Maslak DPF - Cemalettin Tekinkaya

Adresi                   : Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1.Kısım No:110 MASLAK/İSTANBUL/TÜRKİYE

Telefon                 : 0 212 346 31 38

Fax                        :

Eposta adresi      : info@maslakdpf.com


1.2 – ALICI BİLGİLERİ FATURA ÖN YÜZÜNDE YER ALMAKTADIR.


 MADDE 2 - KONU


İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.maslakdpf.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerin saptanmasıdır.


MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN


Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Satış Bedeli ve Teslimat Bilgileri fatura ön yüzünde belirtildiği şekildedir.


Ödeme Şekli ve Planı                                                    : Kredi Kartı veya Havale


Teslimat Adresi                                                            : Fatura ön yüzünde yer alan teslimat adresidir.


Teslimat ve İfaya İlişkin Masraflar Tutarı                       : Fatura ön yüzünde yer almaktadır.


Fatura Adresi                                                               : Fatura ön yüzünde yer alan fatura adresidir.


MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER


4.1) ALICI,www.maslakdpf.com internet sitesinde Mesafeli Satış Sözleşmesini teyit etmeden önce satıcıya ait adres bilgileri, sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ücreti ve ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.


4.2) Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.


4.3) SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.


4.4) SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve alıcıya eşit kalite ve miktarda ürün tedarik edebilir.


4.5) Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya ödeme banka tarafından iptal edilirse, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


MADDE 5 - CAYMA HAKKI


ALICI’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin SATICI’ya ulaşması tarihinden itibaren 20 günlük süre içinde malı geri almayı taahhüt ederiz. Cayma Hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ya aittir.


Cayma hakkının kullanılması için 7 gün içinde SATICI’ya faks veya e-mail yolu ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. Madde hükümleri çerçevesinde kullanılmış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde;


a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürüne ilişkin fatura aslının (kurumsal ise iade faturasının gönderilmesi) muhasebe kayıtları açısından gereklidir.


b) İade formu


c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


d) İade yapılacak ürün için kargo ücretleri alıcıya aittir.


 


MADDE 6  - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


 


Niteliği itibariyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.


 


Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış, ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.


-Her Türlü Egzoz,

-Dizel partikül filtresi,

-Katalitik konvertör ,

-Egzoz Gaz Sıcaklık Sensörleri,

-Partikül Basınç Sensörleri,

-Oksijen Sensörleri,

-Her Türlü Oto Aksam ve Parça

-Her Türlü Satışa Konu Olan Ürün

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ


BORÇLU’nun temerrüde düşmesi halinde, BORÇLU, borcun gecikmeli ifasından dolayı ALACAKLI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.


 MADDE 8 – YETKİLİ MAHKEME


İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.


Haberler
Volkswagen Benzinli Araçlarına Partikül Filtresi Ekleyecek

Volkswagen Benzinli Araçlarına Partikül Filtresi Ekleyecek

maslakdpf 10/06/2018 0
Emisyon Skandalından Sonra Büyük Kan Kaybeden Volkswagen,Bu Durumu Telafi Etmek İçin Yeni Benzinli Araçlarına Partikül Filtresi Ekleyecek.Dieselgate S...
Devamı
Bmw 39 Çeşit Dizel Motorla Birlikte Geliyor

Bmw 39 Çeşit Dizel Motorla Birlikte Geliyor

maslakdpf 11/06/2018 0
2018 BMW modelleri Temmuz ayından itibaren emisyon değerleri güncellenmiş olarak üretilmeye başlayacak. Bütün benzinli ve plug-in hybrid motor serisi ...
Devamı
İşte Dacia'nın Yeni 1.5dCİ Motorları

İşte Dacia'nın Yeni 1.5dCİ Motorları

maslakdpf 12/06/2018 1
İşte Dacia Duster Blue dCiBlue dCi adındaki dizel motorlar verimlilik ve performansı arttırırken zehirli gaz salınımını düşürecek. Yeni nesil Dacia Du...
Devamı
Ford Mustang GT Cabrio Sürüş Testi Sonuçları

Ford Mustang GT Cabrio Sürüş Testi Sonuçları

maslakdpf 12/06/2018 0
Ford Mustang GT Convertible Sürüş Testi SonuçlarıFord, sembol modeline gençlik aşısı yaparken daha keskin hale gelen motor ve yeni 10 ileri vitesli ot...
Devamı
Mercedes-Benz A Serisi Sürüş İzlenimi

Mercedes-Benz A Serisi Sürüş İzlenimi

maslakdpf 12/06/2018 0
Mercedes-Benz A Serisi Sürüş İzlenimi Mercedes'in kompaktsınıf temsilcisi A Serisi, dördüncü neslinde daha akılcı bir değişim ve akıllı yönetim sistem...
Devamı
Egzoz muayenesi yaptırmayan sürücüye bin 206 lira para cezası

Egzoz muayenesi yaptırmayan sürücüye bin 206 lira para cezası

maslakdpf 12/06/2018 0
Emisyon Muayenesiz Araca 1.206 TL Para Cezası Uygulaması  2018'in ilk çeyreğinde 2 milyon 4 bin 75 aracın egzoz muayenesinin yaptırıldığı, muayenesi y...
Devamı
DPF Hata Kodları

DPF Hata Kodları

maslakdpf 25/10/2018 0
Göstergenizde Resimdeki Gibi Dizel Partikül Filtre (DPF), Basınç veya Motor Arıza Hatası Alıyorsanız Filtrenizi veya Sensörlerinizi Kontrol Ettirmeniz...
Devamı