Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

İşte Dacia'nın Yeni 1.5dCİ Motorları

Yazar maslakdpf 12/06/2018 1 Yorumlar

İşte Dacia Duster Blue dCi

Blue dCi adındaki dizel motorlar verimlilik ve performansı arttırırken zehirli gaz salınımını düşürecek. Yeni nesil Dacia Duster'ın 1.5 litrelik dCi motorları güncelleniyor.

Dacia Duster,  yeni nesil dizel motorlara kavuşuyor. Sürüş deneyimini arttırmak ve emisyon değerlerini düşürmek adına geliştirilen yeni motorlar Blue dCi olarak adlandırılıyor. 

95 beygirlik yeni Blue dCi motorun ürettiği tork 30 Nm yükseltilerek240 Nm’ye ulaştırılmış. Daha güçlü olan Blue dCi 115’in ise tork değerinde bir değişim yaşanmamış. Yapılan güncellemelerle birlikte bu değerlerin sırasıyla 95 ve 115 beygire çıkarıldığı açıklandı. Güncellemeyle birlikte Dacia Duster’ın her iki versiyonunda da 0-100 km/s hızlanmasının 1 saniyeden daha fazla kısaltıldığı söyleniyor.

Dacia Duster’ın dizel kanadında sunulan 1.5 litrelik dCi motorunda90 ve 110 beygirlik güç çıkışları bulunuyordu. Dacia Duster Blue dCiversiyonları ufak bir performans artışıyla birlikte geliyor. 

Egzoz hattı üzerindeki katalitik konvertör içerisinde bulunan bu sistem, egzozdaki Nox gazlarının oranını düşürdüğü gibi verimlilik ve performansa da katkı sağlıyor.

Motor isimlerinin başındaki “Blue” adından da anlaşılacağı üzere 1.5 litrelik dCi motorlar artık Adblue sıvısıyla çalışan SCR, yani Selective Catayltic Reduction sistemini kullanıyor. Dacia Duster’ın yeni dizel motorları emisyon değerlerini düşürebilmek için yeni sistemler kullanıyor. 

 

 

 

 

 

 

1 Yorumlar

Mehmet Gökay Yılmaz:
18/10/2018, 02:59:38 AM, http://www.sgkyazi.com
Cevapla

teşekkür ediyorum faydalı yazınız için iyi çalışmalar dilerim

Bir Yorum Bırak