Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

Volkswagen Benzinli Araçlarına Partikül Filtresi Ekleyecek

Yazar maslakdpf 10/06/2018 0 Yorumlar

volkswagen-benzinli-arac-partikul-filtresiEmisyon Skandalından Sonra Büyük Kan Kaybeden Volkswagen,Bu Durumu Telafi Etmek İçin Yeni Benzinli Araçlarına Partikül Filtresi Ekleyecek.

Dieselgate Sıkıntısından Sonra Kendine Çeki Düzen Veren Volkswagen Bu Bağlamda Benzinli Araçlardada Yeniliğe Gidiyor. Bu Kararla Birlikte Volkswagen,

2017 ve sonrası çıkacak olan tüm turbo benzinli araçlar için partikül filtresi kullanacak.
Araçlardaki karbon salımını asgari hale getirmeyi planlayan VW Grup AR-GE müdürü Dr. Ulrich Eichhorn, çıkacak olan araçların SCR teknolojisi (Selective Catalytic Reduction) Seçici Katalitik Dönüştürücü kullanacağınu bildirdi.

Enjeksiyonlu TSI ve TFSI ve Dizel araçlardaki filtreleme tekniğinin aynısını kullanılacak, Firmanın belirttiğine göre emisyon %90 oranıda azalacak. Emisyon durumu iyi olmayan aracın çevreye verdiği zarar biliniyor.

Volkwagen Partikül Filtresinde Planları Ne?

Volkwagen’nin benzinli araçlarda partikül filtresi planı ilk olarak ona ait değil.

Daha önce böyle bir açıklamayı MERCEDES-BENZ yapmıştı. VW ve Mercedes'in Bu planından sonra diğer otomobil firmalarındanda böyle bir atılım yapılması bekleniyor.

Firma 2022 yılına kadar 7 milyon aracın Partikül Filtresi kullanacağını öngörüyor.

Başlangıç olarak Haziran 2017'de başlayan ilk model 1.4 TSI motorlu Volkswagen Tiguan SUV modeliydi. Ve onu 2.0 TFSI motorlu Audi A5 modeli takip edecek.

Bir Yorum Bırak