Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

Which Cars Has Particulate Filter?

Author maslakdpf 01/11/2018 0 Comments

Partikül Filtresi Hangi Araçlarda Var?

Uluslararası alanda çevrenin ve doğanın korunması artık üzerinde önemle durulan konuların başında geliyor. Bu çerçevede atmosferin korunması için geliştirilen partikül filtresi hangi araçlarda var? Sorusuna yanıt arayacağımız yazımız bu filtrenin bulunduğu yeni versiyon araç almayı düşünenleri bilgilendirmeyi hedefliyor. Öncelikle çevre dostu filtre ile ilgili bilinmesi gereken atmosferin kirlenmesinde en önemli faktörlerden birisi olan egzoz emisyonunu kontrol altına aldığıdır. Uzun yıllara yayılan bilimsel çalışmalar en nihayetinde meyvelerini vererek önce katalitik konvertörün keşfedilmesi daha sonra da bu sistemin yeterli olmadığı görülerek partikül filtresinin geliştirilmesi ile son buldu.

Partikül Filtresi Artık Dizel ve Benzinli Araçlara Takılabiliyor

Önce motorin kullanan dizel araçlar için geliştirilen ve daha sonra benzinli araçlara da uygulanan partikül filtresi atmosferde tehlikeli boyut kabul edilen 10 mikron ve bu değerin üzerindeki büyüklükteki partikülleri bünyesinde tutarak çevre açısından önemli bir rol oynuyor. Aracın yüksek devirde belirli bir süre çalışması sonrasında bu partiküllerin yakıldığı filtre bir bakıma kendi kendini temizlemiş oluyor. Elbette yakılarak küçültülen bu katı madde belirli zaman aralıklarında filtrenin temizlenmesini gerektiriyor. Aksi takdirde tıkanıklıklar meydana gelerek aracın performansında düşüşe neden oluyor. Ancak endişelenmeniz için hiç gerek yok. Çünkü firmamız gerek değişim noktasında gerekse partikül filtresi bakım ve onarımında uzman kadrosu ile sizlere profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Dizel Partikül Filtresi Yılda Bir Kez Kontrol Edilmelidir

Otomatik beyin sistemine bağlı araçlarda her ne kadar dizel partikül filtresi tıkanıklığı DPF uyarısı şeklinde sürücüyü ikaz etse de bu uyarının görülmesi beklenmemelidir. Yılda bir kez bakım ve onarımını yaptırdığınız sürece hiçbir sorun çıkartmayan partikül filtre sistemi bugün için uygar dünyanın araç tercihinde ilk sırada yer alıyor. Lütfen partikül filtresi ve katalitik konvertör bakım ve onarımı için web sayfamızda bulunan telefon numaralarını günün her saatinde hiç çekinmeden arayınız. Çalışma prensibi olarak %100 müşteri memnuniyetini sağlamayın hedef olarak belirleyen firmamızı tercih eden saygıdeğer müşterilerimize teşekkürlerimizi borç biliyoruz. Ayrıca partikül filtresi dışında diğer tüm egzoz sorunları ile ilgili olarak da firmamızdan destek alabileceğinizi vurgulamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu hemen ifade edelim. Son derece makul bir fiyat politikası izleyen firmamıza sizleri ve araçlarınızı bekliyoruz efendim. Tüm sürücülerimize iyi seyirler diliyoruz.

Leave a Comment