Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

Partikül Filtresi Arızası

Yazar maslakdpf 29/10/2018 0 Yorumlar

 

Hepimizin malumu olduğu üzere yeni nesil araçlarda doğayı korumak için geliştirilen filtreler zaman zaman arıza sinyali verirler. Bunların arasından partikül filtresi arızası olarak bilinen arıza çeşidi beyinli otomobillerde alarm vererek bir sorun olduğunu sürücüye bildirir. Bu arızanın kaynağını tespit etmek ve sorunu gidermek aslında oldukça kolay bir uygulamadır. öncelikle bir yanlış uygulamanın nelere sebep olduğunu aktararak konumuza başlayalım. Gerek hata vermesi gerekse bu hatanın teknolojik cihazlarla tespit edilmesi gerektiğinden bazı sürücüler partikül filtresi gibi önemli bir sistemi devre dışı bırakarak oldukça büyük bir hata yapmaktadırlar.

 

Partikül Filtresi İptali Aracın Yakıt Sarfiyatını Arttırır

 

Atmosferi kirleten  en önemli unsur hiç kuşkusuz fosil yakıtı kullanan araçlardır. Bu kirliliğinin önüne geçmek için geliştirilen partikül filtresi yaşanabilir ve nefes alınabilir bir dünyanın gelecek nesillere bırakabilmenin belki de en önemli anahtarı diyebiliriz. Dolayısıyla partikül filtresi iptali gibi hem aracınıza hem de doğaya zarar verebilecek bir uygulamadan kaçınmanız gerekiyor. Bilindiği gibi fosil yakıt tüketen her araç az veya çok yaktığı maddenin atıklarını dışarı atmak zorunda ve insanlık bu gazı solumak zorunda kalıyor. Partikül filtresi içerisinde bulunan bu zararlı maddeleri regenerasyon metodu ile yakarak atmosfere yayılmadan etkisiz hale getiriyor. Katalitik konvertör ile karıştırılan bu sistem aslında konvertörün arkasına bağlanan ve devamı niteliğinde bir sistemdir

 

Particulate Filter Failure

 

Partikül Filtresi Bakım ve Onarımını Profesyonel Şekilde Gerçekleştiriyoruz

 

Aslına bakarsanız bu önemli filtrenin iptal edilmesine hiç gerek yok ve firmamıza ayıracağınız 15-20 dakikalık bir sürede biz gerekli kontrollerini yaparak partikül filtresinin ihtiyacı olan bakımı bizler yapıyoruz. Bal peteğine benzer dokuları bulunan bu filtre oldukça basit bir sisteme ve prensibe sahip olduğundan esas mesele sürekli olarak arıza sinyali vermesine neden olan kaynağı bulmaktan geçiyor diyebiliriz. Dizel ve benzinli araçlarda fabrikasyon olarak bulunan partikül filtresinin değişmesi gerekiyorsa? Yine bu işlemin de çok kısa bir süre içerisinde uzman kadromuzun giderdiğini anti parantez belirtelim.  Lütfen web sayfamızda yer alan telefon numaraları üzerinden bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz.  Oldukça cazip fiyatlar ve birçok ödeme kolaylığı ile başta partikül filtresi arızası olmak üzere diğer egzoz problemleriniz için bizlere günün her saatinde ulaşabilirsiniz. Esenlikler diliyoruz.  

 

Bir Yorum Bırak