Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

Partikül Filtresi Tıkanırsa Ne Olur?

Yazar maslakdpf 30/10/2018 0 Yorumlar

 

Dünyamızın atmosferini kirleten gazları maalesef kullandığımız araçların egzozları yayıyor. Bunu önlemek amacıyla yeni araçlarda uygulanan partikül filtresi tıkanırsa ne olur? Veya bu filtrenin iptal edilmesi ne gibi sonuçlar doğurur? Gibi soruların sıkça sorulduğu bu özel filtreyi dilerseniz birlikte tanıyalım. Öncelikle yeni nesil araçlarda bir beyin otomasyon sistemi olduğundan filtrenin tıkanması durumunda alarm vererek servis ışığı yanacaktır. Elbette endişe etmeye gerek yok. Çünkü partikül filtresinde tıkanma oldukça doğal bir durumdur ve aracınızı ne kadar sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak gelişir. İçerisinde regenerasyon sistemi bulunan bu filtre yakıtın motor içerisinde yanması neticesi oluşan partikülleri peteksi dokusuna hapsederek bir yakma işlemi gerçekleştirir ve belirli bir süre sonra yanan bu maddeler temizlenmediği taktirde partikül filtresinde tıkanma olayı meydana gelmiş olur.

 

Partikül Filtresi Temizleme İşlemini Çok Kısa Sürede Gerçekleştiriyoruz

 

yaklaşık olarak 1 saatlik bir çalışma gerektiren partikül filtresi temizleme işlemini lütfen dert etmeyiniz. Çünkü uzman kadromuz çok kısa süre içerisinde filtrenizi temizleyerek tekrar montajını yapacaktır. Elbette öncelikle cihazlarımız ile sorunun kaynağının filtre tıkanıklığı ile ilgili olup olmadığını kontrol ediyoruz. Dolayısıyla tıkanıklık söz konusu ise bir müdahale gerçekleşiyor diyebiliriz. Tabii belirli bir ekonomik ömrü bulunan partikül filtresinin değiştirilmesi gündeme gelirse yine en uygun fiyatlarla bu işlemi de firmamız gerçekleştirebilmektedir. Şimdi dilerseniz partikül filtresinin tıkanması durumunda aracınızda ne gibi olumsuzluklar meydana gelir sizleri bu konuda aydınlatalım;

Partikül Filtresi Tıkanırsa Ne Olur?

 

Dizel Partikül Filtresi Tıkanıklığı Motorda Güç Kaybına Neden Oluyor

 

Partikül filtresinin tıkanması söz konusu olduğunda ilk hissedilen belirti motorun performansındaki düşüştür. Dolayısıyla partikül filtresi tıkanıklığının aracın genel performansını etkilediğini de söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra aracın ilk kalkışlarında zorlanması yine filtrenin tıkandığını önemli bir işareti olarak kabul edilmelidir. Elbette tüm bu belirtilerden önce tıkanıklığının meydana geldiği aracınızın kontrol panelinde DPF uyarısı olarak zaten ulaşmış olacaktır. Bu arada çok önemli bir hatırlatma yapalım; özellikle dizel araçlarda kullanılan yağın ulus arası standartlarda olmasına mutlaka özen göstermelisiniz. Çünkü partikül filtresinin tıkanmasında önemli etkenlerden bir tanesi de yağdır. Başta dizel partikül filtresi sorunları olmak üzere tüm egzoz problemleriniz için firmamızı hiç çekinmeden günün her saatinde arayabilirsiniz. Sizleri cevaplamaktan ve firmamızda misafir etmekten onur duyarız. İyi günler diliyoruz.

Bir Yorum Bırak