Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

Partikül Filtre Temizleme

Yazar maslakdpf 26/02/2019 0 Yorumlar

Partikul-Filtre-Temizleme

 

Dizel Partikül Filtresi Temizleme

Partikül filtresi, alınan kötü yakıttan , araçların devirsiz kullanımından veya diğer mekanik nedenlerden dolayı kurum biriktirir ve bu kurum oranı belirli bir seviyenin üzerine çıktığında , aracınız motor check , dpf is fault , check engine , gibi arıza lambaları yakabilir.

Bu durumun yakın zaman içersinde önüne geçmeniz gerekmektedir.Aksi takdirde bu durum dizel motorunuza ciddi hasarlara yol açabilir.

 

Partikül Filtresi Dolu İse Ne Yapılmalı?

En sağlıklı yöntem olarak ilk etapta 2500/3000 Devir arası yaklaşık 20-25 dakika 2 veya 3.viteste düz yolda seyirmenizi öneririz.Bu uygulmanın adı Rejenerasyondur. Egzoz sıcaklığı 600 Dereceye vardığında partikül filtre kurumları ısınarak egzozdan tahliye edilir. Eğer belirli oranda temizleme işlemi gerçekleşirse arıza lambanız sönebilir.Fakat bu uygulama işe yaramadığında 2 neden arayabilirsiniz.İlk olanı partikül filtrenizi tam anlamıyla temizleyemediniz.İkinci neden ise dizel partikül filtre seramiğiniz kırık çıkık veya çatlak ise temizlik veya rejenerasyon uygulaması işe yaramaz.

 

Partikül Filtresi Temizleme Yöntemleri

 

 Birçok şekilde partikül filtre temizleme işlemi yapılmaktadır.En sağlıklı olanı dpf rejenarasyon işlemi olduğundan bahsettik.Diğer yöntemler ise sıcak su ile temizlik, basınç hava yöntemi ile temizlik , kimyasal ilaçlar yardımı ile temizliktir.Fakat bu temizliklerin garantisi yoktur ve tarafımızdan tavsiye edilmemektedir.Çünkü filtreyi net olarak kırık veya çatlak olduğunu görmeden yapılan temizlik uygulamaları kesin sonuç değildir.

Biz Partikül Filtre seramiğini dışarı cıkararak parçanızı demonte hale getirip temizlik uygulaması yapıyoruz ve bu işlem için garanti veriyoruz.Tabiki partikül filtre seramiğinizde herhangi bir kırık çatlak yok ise bu işlem garantilidir.Filtre kısmında herhangi bir deforme olduğunda temizlik yapmıyor ve yenisini siz değerli müşterilerimize öneriyoruz.Filtre kısmını kendimiz ithal ettiğimiz için maliyet konusundada uygun seçeneklerimiz mevcut.

 

Bir Yorum Bırak