Contact us by phone +90 (212) 346 31 38 or e-mail info@maslakdpf.com. Please feel FREE.

Benzin Partikül Filtresi Nedir ?

Yazar maslakdpf 28/10/2018 0 Yorumlar

 

Son yıllarda yeni nesil dizel araçlara uygulanan dizel partikül filtresi sistemi (DPF) artık benzinli araçlarda da var. Peki, benzin partikül filtresi nedir? Üstlendiği görevler dizel partikül filtresi ile aynı mıdır gibi soruların yanıtlarını dilerseniz hep birlikte arayalım. Öncelikle tüm partikül filtrelerinin tek amacının çevreyi ve doğayı korumak adına bir temizleme görevi yapmak olduğunu ilk etapta söyleyebiliriz. Ancak yakıt tasarrufunu olumsuz yönde etkilediği gibi yanlış bir inanış vardır. Dolayısıyla bu yanlış anlamayı hemen düzeltmek gerekiyor. Çünkü bakım ve onarımları zamanında yapıldığı sürece partikül filtreleri yakıt sarfiyatı açısından olumsuz hiçbir etki yapmazlar. Şimdilik doğrudan enjeksiyonlu turbo araçlara fabrikasyon olarak takılan dizel partikül filtresi ilerleyen dönemlerde diğer tüm benzinli araçlara da uygulanacak.

 

 

 

 

Benzin Partikül Filtresi (GPF) Katalitik Konvertöre Bağlanıyor

 

 

Tıpkı dizel partikül filtresi gibi katalitik konvertöre bağlanan benzin partikül filtresi (GPF) yine dizel araçlarda olduğu gibi  regenerasyon sistemine sahiptir. Bu yöntem kullanılarak filtrede biriken zararlı partiküller yakılıyor ve doğaya hiçbir zarar vermeyecek hale getiriliyor. İngilizce karşılığı “gasoline particulate filter” kelimelerinin kısaltması olan GPF dünyanın fosil kaynaklı yakıtlarının verdiği zararı minimuma indiren en önemli filtre sistemi olarak görülmektedir. Tabii dizel partikül filtresi ile benzer özellikler gösterse de aslında işleyiş yönünden birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Ülkemizde ve dünyada yeni yeni tanınan bu filtre sistemine sahip bir aracınız varsa? Lütfen sayfamızda bulunan telefon numaralarımızı cep telefonunuza kaydetmeyi unutmayınız.

 

 

Benzin Partikül Filtresi Bakım ve Onarımında Profesyonel Hizmetler

 

 

Dizel veya benzin partikül filtresi bakım ve onarımında profesyonel hizmetleri bulunan firmamızdan bu alanda uzman desteği almak isterseniz? Telefon numaralarımızı aramanız yeterli olacaktır. Partikül filtresi dışında klasik egzoz sorunlarınızın giderilmesi için bizlerle günün her saatinde iletişim kurabilirsiniz. Başta partikül filtre değişimi, bakım ve onarımı olmak üzere sağlamış olduğumuz hizmetlerde %100 müşteri memnuniyetini hedeflediğimizi ayrıca bilmenizi isteriz. Son teknoloji ürünü cihazlarla yapmış olduğumuz tespitler sonrasında hatanın tam olarak yerinin bulunduğu çalışmalarımızın son derece makul fiyatlarla gerçekleştirildiğini de anti parantez belirtmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Daha temiz bir dünya için aracınızın benzin partikül filtresi bakımlarını düzenli olarak yaptırmayı lütfen unutmayınız. Esen kalınız.

Bir Yorum Bırak